Międzynarodowe Zawody Robotów ROBO~motion 2015

Robo ~motion to chyba jedyna taka impreza na podkarpaciu. Łączy w Rzeszowie hobbystów, automatyków robotyków elektroników w jednym miejscu by móc przedstawić i zmierzyć się z innymi w pojedynkach swoich mini maszyn.
Na Robo~motion mieliśmy okazję zobaczyć roboty w różnych konkurencjach:

  • linefollower (standard, turbo, drag, enhanced)
  • prezentajce free style
  • sumo(minisumo lego sumo)
  • micromouse

Tak wysoko postawiona poprzeczka zawodów daje do myślenia – Ci ludzie – konstruktorzy, wykonali kawał wspaniałej roboty tworząc te “machiny”. Pomimo iż czasami nie wychodziło prawidłowe przejechanie skomplikowanej trasy czy też sprzęt odmówił posłuszeństwa z małym kłębem dymu, to dobrze, że w młodych ludziach jest tyle pasji, i rozwijają swój warsztat. Wielki podziw za upór i  – oby tak dalej!

Nie tylko studenci i pasjonaci mogli pocieszyć oko, lecz także rodziny z dziećmi mogły być poczęstowane lizakami przez robota Kawasaki. Można było też pograć w warcaby z robotem firmy Astor.

Były także prezentowane roboty lego które każdy może zbudować sam z klocków.

Firmy które sponsorowały wydarzenie także miały swoje stanowiska i przedstawiały ludziom swoje produkty – Astor, Beckhoff, Baluff i inni.

Oficjalna strona zawodów Robo~motion 2015

Więcej zdjęć Robo~motion 2015 

Automatyka i robotyka pomału z fabryk przechodzi pomału do każdej części życia zwykłego zjadacza chleba. Sprawia to że ludzie z pasją i młodzi chętni ludzie powinni robić to co lubią, co sprawia że są prekursorami swojego hobby.

Pomimo że spodziewałem się większej ilości firm promujących produkty dla młodych inżynierów, warto było odwiedzić tę imprezę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *