Miernik pola elektromagnetycznego część 2

W tej części przedstawię nieco więcej – schemat blokowy i ideowy na podstawie którego powstawał układ

Od samego początku chodziło mi o to by projekt był możliwie tani i możliwie prosty.

Block Schematic
Block Schematic

I zaprojektowałem wstępny schemat ideowy:

Stabilizator to 300mA, Ultra-Low Noise, Ultra-Fast CMOS LDO Regulator. Używany też w płytkach prototypowych BluePill. Co ciekawego posiada filtr (złącze dla zewnętrznego kondensatora BP)

Ładowarka oparta jest na układzie TP4056 i jest to 1 amperowy liniowy układ do ładowania ogniw Li-lon w obudowie SOP-8.

Peryferia to moduł bluetooth HC-05 i wyświetlacz PCD8544. Złącze USB w tym rozwiązaniu używane jest jedynie do ładowania ogniwa Li-ion.

Spośród testowanych układów wybrano układ RF firmy Analog Devices AD8317. Posiadał najszerszy zakres dynamiki pracy z pośród tych które dostałem w samplach. Układ to logarytmiczny wzmacniacz demodulujący, który konwertuje wejściowy sygnał RF do odpowiadającej mu wartości napięcia. Przy konwersji sygnału układ wykorzystuje technikę kompresji progresywnej korzystając z łańcucha wzmacniaczy w strukturze, z których każdy posiada własną komórkę detekcyjną. Wzmacniacz charakteryzuje się szerokim zakresem przetwarzania częstotliwości od 1MHz do 8GHz przy zakresie dynamicznym na poziomie 55 dB z ± 3 dB błędem. AD8317 posiada czas odpowiedzi równy stosunkowi 6 ns/10 ns (czas opadania / czas narastania). Zakres napięć zasilania zawiera się w przedziale 3 V do 5 V. Typowy pobór prądu wynosi 22 mA w trakcie pomiaru i 200 µA w stanie uśpienia.

 VOUT and Log Conformance vs. Input Amplitude at 900 MHz
VOUT and Log Conformance vs. Input Amplitude at 900 MHz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *