W tej części przedstawię nieco więcej – schemat blokowy i ideowy na podstawie którego powstawał układ
Od samego początku chodziło mi o to by projekt był możliwie tani i możliwie prosty.

I zaprojektowałem wstępny schemat ideowy:
Stabilizator to 300mA, Ultra-Low Noise, Ultra-Fast CMOS LDO Regulator. Używany też w płytkach prototypowych BluePill. Co ciekawego posiada filtr (złącze dla zewnętrznego kondensatora BP)
Ładowarka oparta jest na układzie TP4056 i jest to 1 amperowy liniowy układ do ładowania ogniw Li-lon w obudowie SOP-8.
Peryferia to moduł bluetooth HC-05 i wyświetlacz PCD8544. Złącze USB w tym rozwiązaniu używane jest jedynie do ładowania ogniwa Li-ion.
Spośród testowanych układów wybrano układ RF firmy Analog Devices AD8317. Posiadał najszerszy zakres dynamiki pracy z pośród tych które dostałem w samplach. Układ to logarytmiczny wzmacniacz demodulujący, który konwertuje wejściowy sygnał RF do odpowiadającej mu wartości napięcia. Przy konwersji sygnału układ wykorzystuje technikę kompresji progresywnej korzystając z łańcucha wzmacniaczy w strukturze, z których każdy posiada własną komórkę detekcyjną. Wzmacniacz charakteryzuje się szerokim zakresem przetwarzania częstotliwości od 1MHz do 8GHz przy zakresie dynamicznym na poziomie 55 dB z ± 3 dB błędem. AD8317 posiada czas odpowiedzi równy stosunkowi 6 ns/10 ns (czas opadania / czas narastania). Zakres napięć zasilania zawiera się w przedziale 3 V do 5 V. Typowy pobór prądu wynosi 22 mA w trakcie pomiaru i 200 µA w stanie uśpienia.
